Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

L. Kaczyński wręczył wyróżnienia "Pracodawca przyjazny pracownikom"

0
Podziel się

W pałacu prezydenckim szefowie 14 przedsiębiorstw otrzymali wyróżnienia "Pracodawca przyjazny pracownikom". Prezydent wspólnie z NSZZ "Solidarność" po raz drugi wręczyli ten tytuł.  

bEiwqPoB

Lech Kaczyński zaznaczył, że firmy te poza wzorowym przestrzeganiem prawa pracy prowadzą w sposób odpowiedzialny dialog społeczny, który jest jednym ze sposobów na ograniczanie bezrobocia. Jego zdaniem właśnie bezrobocie powoduje w naszym kraju największe patologie. Lech Kaczyński zaznaczył, że walka z bezrobociem to, jeśli chodzi o sprawy krajowe, najważniejszy cel jego prezydentury.

Akcja "Pracodawca przyjazny pracownikom" ma na celu propagowanie dobrych wzorców wśród pracodawców, głównie w ramach promocji stałego zatrudnienia, przestrzegania bezpieczeństwa i standardów pracy oraz zapewniania pracownikom możliwości tworzenia związków zawodowych.

Szef NSZZ Solidarność Janusz Śniadek podkreślił, że pracodawcy, którzy otrzymali nagrody traktują pracowników jak największą wartość firmy. Wyraził nadzieję, że takie postępowanie w przyszłości przyniesie tym firmom korzyści.

bEiwqPoD

Wyróżnienia otrzymały między innymi: PGE Kopalnia Turów, firma Radmor, Miejskie Wodociągi w Koszalinie i Nadleśnictwo Włoszczowa.

bEiwqPpe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)