Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łagiewniki: Kongres dla Pokoju "Ludzie i Religie"

0
Podziel się:

Przedstawiciele różnych wyznań i religii modlili się o pokój w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Kardynał Stanisław Dziwisz, podczas mszy, rozpoczynającej Międzynarodowy Kongres dla Pokoju, podkreślił, że pokój jest pierwszym z darów zmartwychwstałego Chrystusa. ,,Naszą modlitwą pragniemy ubłagać dar pojednania i pokoju dla wszystkich narodów świata" - mówił metropolita krakowski.

Jak dodał podczas homilii, uczestnicy Kongresu "Ludzie i Religie" będą modlić się o dar pokoju dla niespokojnej ziemi. Kardynał Dziwisz zaznaczył, że będzie to spotkanie ludzi dobrej woli - różnych religii i kultur, w których żyje duch Asyżu. Krakowskie spotkanie nawiązuje do modlitwy Jana Pawła II właśnie w Asyżu, w 1986 roku, z reprezentantami różnych religii świata i niekatolickich wspólnot chrześcijańskich.

Słowo do wiernych skierował podczas mszy arcybiskup Serafin, metropolita prawosławnego Kościoła Rumunii. Arcybiskup Serafin zauważył, że wiara nie jest teorią, ale doświadczeniem zrodzonym z kontaktu z biednymi i cierpiącymi. ,,Jest to doświadczenie, jakie przeżywamy od czasu Asyżu, podczas naszych pielgrzymek o pokój."- mówił. Metropolita prawosławnego Kościoła Rumunii podkreślił, że cierpiący są nauczycielami pokoju, gdyż pomagają nam stać się ludźmi pokoju. ,,Przyjmując postawę pełną miłosierdzia dla biednych, z uwagą skupioną na cierpieniach ludzi i narodów, sami stajemy się miłosierni, pełni pokoju i dobroci" - zaznaczył.
Uczestnicy Kongresu przyjechali do Krakowa na zaproszenie rzymskiej Wspólnoty świętego Idziego oraz kardynała Stanisława Dziwisza.

Krakowskie spotkanie nawiązuje do modlitwy Jana Pawła II w Asyżu, w 1986 roku, z reprezentantami różnych religii świata i niekatolickich wspólnot chrześcijańskich. Na program Międzynarodowego Kongresu dla Pokoju ,,Ludzie i Religie", który potrwa w Krakowie do wtorku, składają się modlitwy wyznawców różnych religii i Kościołów oraz ponad 20 spotkań panelowych o problemach współczesnego świata i roli religii w ich rozwiązywaniu.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)