Notowania

lato
08.11.2008 07:36

Lato: Powalczę o dobre imię PZPN

Nowy prezes PZPN zapewnia, że nie ma żadnych związków z aferami korupcyjnymi w polskiej piłce nożnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Nowy prezes PZPN zapewnia, że nie ma żadnych związków z aferami korupcyjnymi w polskiej piłce nożnej.

_ - Mam 58 lat, ustawione życie, wykształcone dzieci, trzy wnuczki, wnuka i chcę spać w nocy spokojnie, wiedząc, że po mnie nie przyjdą. I dlatego nie biorę _ - mówi Grzegorz Lato w wywiadzie dla _ Dziennika _.

Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej przekonuje też, że powalczy o jego dobre imię. Podkreślił, ze praca w PZPN to ukoronowanie jego kariery jako piłkarza, trenera, działacza. - _ Myślę, że podołam temu zadaniu, choć to ciężki kawałek chleba _ - uważa Grzegorz Lato.

Nowy szef związku powtórzył, że jeśli nic się w związku nie zmieni, to za rok zwoła walny zjazd i zrezygnuje z funkcji. Rozmówca _ Dziennika _ wyraził jednak nadzieję, że dotrwa do końca kadencji i udowodni wszystkim, iż polska piłka jednak się zmienia.

Prezes PZPN podkreśla, że o to, by startował w wyborach na szefa związku, poprosili go lokalni działacze. _ - To się zaczęło, kiedy armaty przeciwko nam wytoczył minister Lipiec, który kazał nam się wynosić. Wtedy teren, prezesi wojewódzcy, zwrócili się do mnie, czy nie zostałbym ich kandydatem na prezesa. Powiedziałem, że jeśli staną za mną murem, to powalczę z Lipcem. I to trwało dwa lata _ - tłumaczy Grzegorz Lato.

* **ZOBACZ TAKŻE:** [ ]( http://news.money.pl/artykul/drzewiecki;daje;kredyt;szefowi;pzpn,175,0,383919.html )
* [ Drzewiecki daje kredyt nowemu szefowi PZPN ]( http://news.money.pl/artykul/drzewiecki;daje;kredyt;szefowi;pzpn,175,0,383919.html )
Tagi: lato, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz