Notowania

wiadomości
20.02.2013 18:53

Łatwiej poskarżyć się na opiekę w stołecznych żłobkach

Podziel się
Dodaj komentarz

Od dziś został uruchomiony specjalny adres mailowy (opieka@zlobki.waw.pl) dotyczący opieki na dziećmi w stołecznych żłobkach. Na konferencji zaprezentowano wyniki ankiety przeprowadzonej wśród rodziców. Ankieta wypadła dobrze ale Ratusz chce usprawnić przekazywanie opinii o żłobakach.
Tomasz Pactwa ze stołecznego Ratusza zapewnia, że rodzicom zgłaszającym uwagi, co do jakości opieki nad dziećmi, gwarantowana jest anonimowość. Treść maila jest dostępna na poziomie zarządu i tam będą podejmowane działania naprawcze - zapewnił.
Bożena Przybyszewska - dyrektor zespołu warszawskich żłobków mówi, że dotychczas w przypadku niewłaściwej opieki na dzieckiem opiekunka odchodziła z pracy. Przyznała, że sporadyczne przypadki złej opieki się zdarzały, na przykład uderzenie dziecka, ale wówczas pracownicy podziękowano za pracę.
Zespół warszawskich żłobków współpracuje z Fundacją "Dzieci niczyje" i bierze udział w programie "Chrońmy dzieci". Program polega na szkoleniach, ma na celu ochronę dzieci przed krzywdzeniem i kończy się certyfikatem.
Prokuratura zbada czy w żłobku w Żarach dochodziło do przemocy wobec dzieci. Zawiadomienie złożyły dwie matki. Jedna z nich dołączyła nagranie dźwiękowe.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz