Notowania

lech kaczyński
08.10.2008 14:50

Lech Kaczyński: Związek kierowany przez Borys musi być niezależny

Lech Kaczyński skrytykował pomysł łączenia Związku Polaków na Białorusi z organizacją polonijną zależną od władz Białorusi. O takich nieudanych planach części polskiej dyplomacji informowała prasa. Po spotkaniu z Andżeliką Borys prezydent podkreślił, że Związek przez nią kierowany musi być niezależny. Kaczyński dodał, że jest niedopuszczalne łączenie autentycznego Związku Polaków na Białorusi z organizacją kreowaną przez niedemokratyczną władzę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Andżelika Borys dziękowała za wsparcie. Zaznaczyła, że nie deklaracje a konkretne działania władz Białorusi pokażą, czy coś w relacjach z Polakami się zmieniło.

Prezydent Lech Kaczyński uważa, że poprawa stosunów naszego kraju z Białorusią jest rzeczą pożadaną, ale "wymaga warunków". Jego zdaniem, nie możemy jednak przyjmować punktu widzenia naszych unijnych partnerów:

Prezydent po spotkaniu z Andżeliką Borys, szefową nieuznawanego przez włądze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi, wyraził nadzieję, że "nie tylko mniejszośc polska w tym kraju, ale i wszyscy obywatele Białorusi są w ostatnim okresie oczekiwania na zmiany".

Lech Kaczyński podziękował Andżelice Borys za walkę o interesy polskiej mniejszości. Przypomniał, że na Białorusi zyje około 400 tysięcy naszych rodaków.

Tagi: lech kaczyński, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz