Notowania

wiadomości
25.10.2013 10:19

Leczenie za granicą bez ograniczeń - to teoria

Podziel się
Dodaj komentarz

Leczenie za granicą - bez ograniczeń.To tylko teoria. Chociaż od dziś w Unii Europejskiej wchodzi w życie dyrektywa, która ułatwi pacjentom leczenie we wszystkich krajach wspólnoty, w Polsce nic się nie zmieni, bo rząd nie przygotował na czas ustawy.
Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz powiedział, że ustawa jest w konsultacjach społecznych. Trzeba poczekać na jej uchwalenie, bo zostaną w niej opisane dokładnie warunki, na jakich będzie można korzystać ze świadczeń medycznych w Unii Europejskiej.
Prezes Funduszu Agnieszka Pachciarz podkreśla, że dopiero kiedy będzie ustawa wdrażająca dyrektywę unijną, będą podstawy prawne do zwrotu pacjentom pieniędzy wydanych na leczenie za granicą.
Niektóre kancelarie prawne już namawiają do wyjazdu do Niemiec, Czech lub Słowacji, na planowe leczenie. Jednak trzeba będzie zapłacić za nie z własnej kieszeni, wziąć rachunek i wystąpić do NFZ o zwrot poniesionych kosztów. Wszystko wskazuje na to, że chorzy, którzy zdecydują się na to, będą musieli dochodzić swoich praw przed sądem.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz