Notowania

szpital
02.07.2008 17:02

Leczenie za granicą. KE szykuje rewolucję

Bruksela chce ułatwić Europejczykom dostęp do lekarzy na terenie Unii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Polak)

*Bruksela chce ułatwić Europejczykom dostęp do lekarzy na terenie Unii. Przygotowała więc projekt dyrektywy regulującej zwrot kosztów leczenia za granicą. *

Nowe przepisy, po wejściu w życie, będą na przykład dawały Polakom prawo do leczenia za granicą za pieniądze Narodowego Funduszu Zdrowia, bez wcześniejszego ubiegania się o zgodę w kraju. Przy czym za leczenie i pobyt w szpitalu w innym państwie Unii trzeba będzie najpierw zapłacić, a poza tym refundacja będzie możliwa tylko na zasadach obowiązujących w Polsce.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Płacimy za leczenie, choć wcale nie musimy ]( http://news.money.pl/artykul/placimy;za;leczenie;choc;wcale;nie;musimy,8,0,344072.html )
* [ Będziemy leczyć się w Niemczech? ]( http://news.money.pl/artykul/bedziemy;leczyc;sie;w;niemczech,96,0,351840.html )
* [ Polacy chcą płacić za lepsze leczenie ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/polacy;chca;placic;za;lepsze;leczenie,221,0,350941.html )

Chodzi zarówno o koszt jak i zakres świadczonych usług. W założeniu nowe przepisy mają zwiększyć prawa pacjentów w całej wspólnocie, ale nowe przepisy to przede wszystkim ułatwienie dla osób, które stać na wyjazd i leczenie się za granicą.

Poza tym, Komisja Europejska dała unijnym rządom możliwość wprowadzania ograniczeń. W obawie przed masowym wyjazdem pacjentów za granicę, kraje członkowskie będą mogły wprowadzić system zezwoleń, jeśli uzasadnią powody takiej decyzji.

Tagi: szpital, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz