Notowania

spotkanie
06.06.2009 16:00

Lednica: 13. międzynarodowe spotkanie młodzieży chrześcijańskiej

Uroczysta koronka do Miłosierdzia Bożego to pierwsza modlitwa, jaką wspólnie odmówili uczestnicy tegorocznego spotkania młodych. Na polach lednickich niedaleko Gniezna odbywa się dziś trzynaste międzynarodowe spotkanie młodzieży chrześcijańskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nad jezioro lednickie przybyło ponad sto tysięcy pielgrzymów. W tym roku tematem spotkania jest refleksja nad czasem. Inicjator spotkań lednickich ojciec Jan Góra tłumaczy, że ta refleksja jest potrzebna do tego, abyśmy się nauczyli cenić czas i jego wartość. Chodzi o to, aby poznać różnicę między czasem mechanicznym, zwanym "Chronos" od boskiego czasu miłości - "Kairos".

Wszyscy uczestnicy dzisiejszego spotkania otrzymają brewiarze. Jak mówi dominikanin, mają one pomóc młodzieży w zrozumieniu boskiego ujęcia czasu. Ojciec Góra powiedział, że Bóg stworzył świat razem z czasem, a nie w czasie. Początkowo w czasie spotkania miały być rozdawane zegarki, ale od wieków to modlitwa odmierza czas, dlatego uczestnicy spotkania otrzymali właśnie brewiarze.

O godzinie 18:00 na polach lednickich zostanie odprawiona uroczysta msza święta pod przewodnictwem prymasa Polski, kard. Józefa Glempa. Homilię wygłosi abp Józef Życiński. Spotkanie zakończy się o północy, kiedy to wszyscy uczestnicy przejdą przez Bramę - Rybę.

Tagi: spotkanie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz