Lekkoatletyka - Arkadiusz Gardzielewski mistrzem Polski w maratonie

0

lekkoatletyka - maraton - mistrzostwa Polski mężczyzn - Warsaw Orlen Marathon - Arkadiusz Gardzielewski

Arkadiusz Gardzielewski został mistrzem Polski w maratonie. Zawodnik Śląska Wrocław był najszybszym Polakiem na trasie Orlen Warsaw Marathon, w ramach którego rywalizowano o medale mistrzostw kraju. Gardzielewski, który jest mistrzem Polski w półmaratonie, zajął ósme miejsce z wynikiem 2 godziny, 13 minut i 43 sekundy.
Wicemistrzem Polski został inny zawodnik wrocławskiego Śląska, Błażej Brzeziński, który wynikiem 2:13:56 (9. miejsce) ustanowił rekord życiowy. Trzeci (11. lokata w Orlen Warsaw Marathon) był Radosław Dudycz - 2:18:23.

Faworyt biegu Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań) w samej końcówce zszedł z trasy z powodu kontuzji łydki; do 35 km biegł w ścisłej czołówce.

Orlen Warsaw maraton wygrał Etiopczyk Sisay Iemma Kasaye z czasem 2:09:02. Wśród kobiet najlepsza była Milka Jerotich z Kenii (2:28:23).