Lekkoatletyka - Diamentowa Liga: świetne biegi Bolta, Dibaby, Kemboia i Jamesa w Paryżu

0

lekkoatletyka - Diamentowa Liga - Paryż - Bolt - James - Dibaba - Kemboi - Mekhissi-Benabbad

Biegi mężczyzn na 200, 400 i 3000 m z przeszkodami oraz bieg kobiet na 5000 m były ozdobą mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu; dziewiątej odsłony cyklu.

Kończący zawody bieg na 200 m mężczyzn przyniósł pewne zwycięstwo rekordzisty świata Usaina Bolta z Jamajki z najlepszym w tym roku czasem 19.73 sek. Drugi był jego rodak Warren Weir (19.92 sek.), a trzeci Francuz Christophe Lemaitre (20.07 sek.).

Bieg mężczyzn na 400 m wygrał Kirany James z Grenady, który jako pierwszy w tym sezonie "zszedł" poniżej 44.00 sek. uzyskując 43.96 sek.

Świetne wyniki przyniósł też bieg mężczyzn na 3000 m z przeszkodami: jego zwycięzca Kenijczyk Ezekiel Kemboi uzyskał najlepszy czas na listach światowych - 7:59.03, a drugi na mecie Mahiedine Mekhissi-Benabbad z Francji rezultatem 8:00.09 ustanowił rekord Europy.
Słabo spisali się w tej konkurencji Tomasz Szymkowiak (8:27.40) oraz Łukasz Parszczyński (8:32.76), którzy zajęli dwie ostatnie lokaty.

Trzeci Polak startujący na stadionie St. Denis, Robert Urbanek, zajął 6. miejsce w konkursie rzutu dyskiem z wynikiem 63.33 m; wygrał mistrz olimpijski i świata Niemiec Robert Harting (67.04 m).