Lekkoatletyka - HMŚ - Justyna Święty czwarta na 400 metrów

0

lekkoatletyka - halowe mistrzostwa świata - 400 metrów - Justyna Święty - Francena McCorory

Francena McCorory zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w hali, które od piątku odbywają się w Sopocie.
Amerykanka przebiegła cały dystans w 51.12 sekundy i o 0.42 sek. wyprzedziła reprezentantkę Jamajki, Kaliese Spencer. Brązowy medal wywalczyła reprezentantka Wysp Bahama Shaunae Miller (52.06).
Czwarte miejsce przypadło reprezentantce Polski, Justynie Święty. Polka ukończyła bieg w czasie 52.20.
Francena McCorory zdobyła w Sopocie swój pierwszy medal w halowych mistrzostw świata. Amerykanka jest złotą medalistką igrzysk olimpijskich z Londynu i złotą medalistą mistrzostw świata na otwartym stadionie z Daegu - oba sukcesy w sztafecie 4 x 400 m.