Lekkoatletyka - Mityng World Challenge w Moskwie

0

lekkoatletyka - World Challenge

Troje reprezentantów Polski wystąpiło we wtorkowych konkurencjach lekkoatletycznego mityngu World Challenge w Moskwie.
Na stadionie Łużniki, na którym w sierpniu odbędą się mistrzostwa świata, najlepiej zaprezentował się tyczkarz Robert Sobera, który ukończył konkurs na czwartym miejscu z wynikiem 5,50 m, za trójką rosyjskich skoczków. Zwyciężył Anton Iwakin (5,60) przed Artiomem Burją (5,60), trzeci był Siergiej Kuczerianu (5,50).
Piąty w konkursie trójskoku był Karol Hoffman - syn znakomitego przed laty skoczka, Zdzisława Hoffmana (mistrz świata z 1983 r. z Helsinek). W najlepszej próbie osiągnął 16,32 m. Wygrał Francuz Yoann Rapinier z wynikiem 16,65.
Również piątą pozycję zajęła sprinterka Maria Jeschke - w biegu na 200 metrów uzyskała czas 23,80 sekundy. Zwyciężyła Ukrainka Maria Riemień z czasem 22,73.
W poniedziałek w Moskwie odbył się konkurs rzutu młotem kobiet, w którym najlepsza była Anita Włodarczyk - reprezentantka Polski uzyskała 74,28 m.