Lekkoatletyka - Mlodziezowe ME: dobra postawa polskich sprinterów; rekord zyciowy Szaleckiego w oszczepie

0

lekkoatletyka - Tampere - młodzieżowe mistrzostwa Europy - Olszewski - Zimniewicz - Szalecki

Bardzo dobrze spisali się polscy sprinterzy: Remigiusz Olszewski zajął 4. miejsce w finale biegu na 100 m z czasem 10.49, a lokatę niżej uplasował się Grzegorz Zimniewicz z wynikiem 10.55. Wygrał Brytyjczyk Adam Gemili (10.20).

Krzysztof Szalecki zajął 5. miejsce w finale oszczepu z nowym rekordem życiowym 78.08 m. Do wąskiego finału nie awansował Marcin Krukowski, który z wynikiem 72.37 zajął 9. miejsce. Wygrał Łotysz Zigismunds Sirmais z wynikiem 82.77.

Żadnej z trzech Polek nie udało się stanąć na podium konkursu pchnięcia kulą. Paulina Guba była 5. z wynikiem 16.57 m.; lokatę niżej uplasowała się Magdalena Żebrowska (16.38 m), a na 7. miejscu konkurs ukończyła Anna Włoka (16.35 m). Wygrała Olga Hołodnaja z Ukrainy (18.11 m).

Tomasz Jaszczuk zajął 6.miejsce w finale skoku w dal ex aequo z Dino Pervanem z Chorwacji. Obaj skoczyli 7.77 m; dla Polaka była to jedyna z 6 oddanych prób; Chorwat skakał tylko 3-krotnie. Do wąskiego finału nie wszedł Jarosław Lentowicz, który z wynikiem 7.41 m został sklasyfikowany na 10. miejscu. Wygrał Hiszpan Eusebio Caceres z nowym rekordem mistrzostw Europy do lat 23 - 8.37 m.

Joanna Jóźwik była ósma w finale biegu na 800 m z czasem 2:15.22. Wygrała Mirela Lavric z Rumunii (2:01.56).

Paweł Wisiołek zajął 10. miejsce w 10-boju z wynikiem 7547 pkt. Wygrał Kai Kazmirek z Niemiec, który wynikiem 8366 pkt. poprawił rekord życiowy; kolejne miejsca zajęli Ilja Szkurieniow z Rosji (8279 pkt.) i Adam Helcelet z Czech (8252 pkt.).

Joanna Banach, Agnieszka Karczmarczyk i Klaudia Żurek awansowały do sobotniego finału biegu na 400 m ppł. Karol Zalewski z nowym rekordem życiowym (20.53) awansował do sobotniego finału biegu na 200 m. Do finału skoku o tyczce mężczyzn zakwalifikował się Robert Sobera; odpadł Piotr Lisek. W finale kobiecego młota wystąpi Dagmara Stala, odpadła Sandra Malinowska. Jacek Żądło pobiegnie w niedzielnym finale biegu na 3000 m z przeszkodami; zabraknie w nim Dawida Żebrowskiego.

Martyna Opoń nie przebrnęła I rundy biegu na 200 m; w kwalifikacjach skoku wzwyż odpadł Piotr Milewski.