Lekkoatletyka - Polacy na podiach crossu w Albufeirze

0

lekkoatletyka - przełaje - Albufeira - Katarzyna Kowalska - Tomasz Szymkowiak

Tomasz Szymkowiak zajął 2. miejsce, a Katarzyna Kowalska była 3. w biegu przełajowym Almond Blossom Cross Country, w portugalskim mieście Albufeira.

Bieg mężczyzn na dystansie 10 km wygrał mistrz Portugalii w crossie, Manuel Damiao w czasie 29:19. Tomasz Szymkowiak, który specjalizuje się biegu przeszkodowym, stracił 5 sekund; trzeci był inny przeszkodowiec, Łotysz Valerijs Žolnerovičs, ze stratą 9 sek. Kolejne miejsca zajęli Krystian Zalewski (29:41), Krzysztof Żebrowski (29:49), Radosław Kłeczek (29:52) i Łukasz Kujawski (30:03).

Bieg pań, na dystansie 6 km, wygrała Kenijka Correti Jepkoech z wynikiem 19:16. Drugie miejsce zajęła mistrzyni Europy na 10000 m, Ana Dulce Felix z Portugalii, która straciła 27 sekund. Katarzyna Kowalska była gorsza o kolejnych 5 sek. Na następnych miejscach uplasowały się: Agnieszka Mierzejewska (20:04), Urszula Nęcka (20:06), Dominika Napieraj (20:25) i Aleksandra Brzezińska (20:32).

Równo za miesiąc, 24. marca, w Bydgoszczy odbędą się mistrzostwa świata w biegach przełajowych.