Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lepper - policja - Sokołowski

0
Podziel się:

Policja i prokuratura badają okoliczności samobójczej śmierci przywódcy Samoobrony Andrzeja Leppera. Były wicepremier został znaleziony martwy w prywatnych pomieszczeniach warszawskiej siedziby Samoobrony wczoraj po południu.

Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski powiedział IAR, że na miejscu zdarzenia cały czas pracują funkcjonariusze i jest pewne "prawie w stu procentach", że Andrzej Lepper sam odebrał sobie życie. W tej sprawie policja przesłuchała już kilkadziesiąt osób, cały czas funkcjonariusze docierają do kolejnych. Sokołowski wytłumaczył, że w takich sprawach - rutynowo - ustala się okoliczności, jakie mogły wpłynąć na decyzję o targnięciu się na własne życie.
"Wszystko wskazuje w tej chwili, że pan Lepper popełnił samobójstwo, choć do końca badania sprawy zostawiamy sobie cień wątpliwości" - podkreślił Sokołowski. Przyznał również przyznał, że z wstępnych ustaleń - po rozmowach z osobami z bliskiego otoczenia Leppera - wynika, że polityk miał w ostatnim czasie problemy osobiste. Rzecznik policji nie chciał jednak ujawnić szczegółów tego wątku śledztwa.
Sokołowski nie ma też wiedzy, czy lider Samoobrony zostawił list pożegnalny. Rzecznik policji przyznał, że rzeczywiście bardzo często samobójcy zostawiają jakiś list czy dokument, który wyjaśnia przyczyny odebrania sobie życia. "Ale w tej sprawie wcale tak nie musi być" - dodał Sokołowski.
Andrzej Lepper miał 57 lat, był żonaty - miał syna i dwie córki. Karierę polityczną rozpoczynał w latach 90-tych od organizowania protestów rolniczych i blokad dróg.
W 2000 roku założył partię polityczną Samoobrona RP, a chwilę później jego ugrupowanie weszło do Sejmu. Andrzej Lepper był wicepremierem w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, gdy ekipą rządzącą krajem była koalicja PiS-Samoobrona- LPR.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)