Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lepper
04.02.2007 12:26

Lepper o zadłużeniu szpitali, zmianach w rządzie i rozszerzeniu uprawnień izb rolniczych

Andrzej Lepper opowiedział się za ogłoszeniem moratorium na długi szpitali. Wicepremier powiedział na konferencji prasowej, że szpitale nie mogą pracować w sytuacji, gdy komornicy mogą zajmować pieniądze przeznaczone na ich działalność.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem Leppera, rząd lub parlament powinni wystąpić do komorników, aby wstrzymali się z zajmowaniem pieniędzy szpitali do czasu systemowego uregulowania sprawy ich długów. Zaproponował przy tym podzielenie długów na zawinione i niezawinione oraz utworzenie funduszu restrukturyzacji i oddłużenia szpitali. Lepper opowiedział się też za przeprowadzeniem dochodzeń w sprawie przyczyn zadłużenia szpitali.
Andrzej Lepper powiedział, że nic mu nie wiadomo o ewentualnej dymisji ministra obrony Radosława Sikorskiego. Dodał, że dobrze wykonuje on swoje obowiązki. Lepper oświadczył natomiast, że z rządu nie odejdzie minister pracy Anna Kalata z Samoobrony.
Zdaniem Leppera, Izby Rolnicze powinny mieć wpływ na decyzje rządu, dotyczące rolnictwa. Powinni się też w nich znaleźć przedstawiciele organizacji i związków rolniczych. Dziś odbywają się wybory do Izb Rolniczych.

Tagi: lepper, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz