Notowania

bangladesz
30.12.2008 11:15

Liga Ludowa wygrała wybory w Bangladeszu

Nacjonalistyczna Parta Bangladeszu mówi o nieprawidłowościach w kilkudziesięciu okręgach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/ABIR ABDULLAH)

Wybory parlamentarne w Bangladeszu wygrała Liga Ludowa, zdobywając co najmniej 175 mandatów w 300-miejscowym parlamencie. Przegrana Nacjonalistyczna Parta Bangladeszu mówi o nieprawidłowościach w kilkudziesięciu okręgach wyborczych, choć obserwatorzy są innego zdania.

Zdaniem komentatorów, przegrana nacjonalistów jest efektem braku zaufania młodych wyborców wobec tej partii, wspieranej przez ugrupowania islamskie. Młodzi ludzie biorący udział w wyborach po raz pierwszy stanowili jedną trzecią głosujących.

Zwycięska Liga Ludowa z kolei deklarowała chęć modernizacji systemu społecznego i gospodarczego kraju.

Przegrana Nacjonalistyczna Partia Bangladeszu dotychczas nie uznała wyników wczorajszego głosowania. W przeszłości zdarzało się, iż przegrane ugrupowania wyprowadzały swych zwolenników na ulice doprowadzając do starć i zamieszek.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Bangladesz: Koniec wyborów. Pierwszych od siedmiu lat ]( http://news.money.pl/artykul/bangladeszkoniec;wyborow;pierwszych;od;siedmiu;lat,171,0,411051.html )
* [ Bangladesz: Tani ryż ma uratować fabryki ]( http://news.money.pl/artykul/bangladesz;tani;ryz;ma;uratowac;fabryki,57,0,340281.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: bangladesz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz