Notowania

listy wyborcze
30.08.2011 09:22

Listy wyborcze. Dziś ważny termin

Okręgowe komisje wyborcze przyjmują zgłoszenia list kandydatów do północy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VladimirCetinski/iStockphotot)

Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że dziś upływa termin rejestracji list kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu.

- _ Okręgowe komisje wyborcze przyjmują zgłoszenia list kandydatów do północy _ - przypomina szef Krajowego Biura Wyborczego Kazimierz Czaplicki.

Zgłoszenie musi spełniać ustawowe warunki: musi w nim być podane, do jakiego okręgu wyborczego i kogo się zgłasza, należy też podać dane o kandydatach, a także wykaz podpisów popierających listę kandydatów.

Czaplicki dodaje, że lista kandydatów do Sejmu musi uzyskać poparcie co najmniej 5 tysięcy wyborców z danego okręgu, a lista do Senatu musi mieć co najmniej 2. tysiące podpisów wyborców. W przypadku, gdy okręgowa komisja wyborcza odmówi przyjęcia zgłoszenia listy kandydatów, komitet wyborczy może się odwołać do Państwowej Komisji Wyborczej.

Czytaj więcej o przedwyborczych ruchach polityków
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/propagandowy;wyklad;i;poklepywanie;po;plecach,134,0,898182.html) Politolodzy: Poklepywanie po plecach, nie debata Waldemar Pawlak przez większość czasu przytakiwał, a rolę opozycji musiał przyjąć prowadzący spotkanie dziennikarz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t90258.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;i;pawlak;jednym;glosem;to;jeszcze;debata,241,0,898033.html) Tusk i Pawlak jednym głosem. To debata? Politycy rozmawiali m.in. o stanie polskiej gospodarki, rynku pracy, zmianach w systemie emerytalnym i przywilejach mundurowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t137001.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;o;pawlaku;jest;niewiarygodny,245,0,844021.html) Kaczyński o Pawlaku: jest niewiarygodny Prezes PiS mówi, że wicepremier Pawlak nie reagował w momentach kiedy przekraczano miarę jeśli chodzi o język polityki.
Tagi: listy wyborcze, wybory 2011, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz