Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lodołamacze na Wiśle

0
Podziel się
bEivZgHp

Lodołamacze ruszają do akcji kruszenia lodu na Wiśle. Na Mazowszu Wisła przekroczyła stan alarmowy w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej. W ciągu ostatniej doby rzeka osiągnęła w Wyszogrodzie 563 cm, a w Kępie Polskiej 503 cm. Niepokoi przede wszystkim to, że rzeka jest skuta lodem.
Dzisiaj w Płocku zebrał się powiatowy zespół zarządzania kryzysowego. Zdecydowano, że do akcji przystąpią lodołamacze. Jak podkreśla dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego wojewody mazowieckiego Paweł Żurek lodołamacze mają pomóc w opanowaniu wysokiego poziomu Wisły. Żurek tłumaczy, że to będzie eksperyment. Wszystko uzależnione jest od pogody, ponieważ może zdarzyć się, że połamany lód znowu będzie zamarzał. Dodatkowo z tamy we Włocławku nie będzie spuszczana woda.
Stan ostrzegawczy przekroczony jest też w Wyszkowie na Bugu. Przez cały czas służby wojewody obserwują poziom rzek na Mazowszu. Jak zaznacza Paweł Żurek w tej chwili nie ma zagrożenia powodziowego. Żurek przypomina, że zazwyczaj wyskoki poziom wód następował wiosną, teraz jest w grudniu. Lodołamacze wyruszą do akcji kruszenia lodu jutro o godz. 7.00 rano z Włocławka.

bEivZgHS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)