Notowania

wiadomości
18.06.2012 18:50

Łódź - Papała - zatrzymani - kaucja

Trzech mężczyzn, zatrzymanych w sprawie zabójstwa generała Marka Papały - po wpłaceniu kaucji będzie mogło opuścić areszt - zdecydował łódzki sąd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Chodzi o Roberta J., Dariusza J. i Tomasza Macieja W. Sąd zastosował wobec nich dozory policyjne i poręczenia majątkowe w wysokości od 30-stu do 60-ciu tysięcy złotych. Mają też zakaz
opuszczania kraju.
W areszcie pozostanie Mariusz M., który jest podejrzany o zabójstwo generała Papały.
Sędzia Wojciech Janicki uznał, że w przypadku tego podejrzanego zarzuty są poważne, zagrożone wysoka karą, w przypadku pozostałych chodziło jedynie o rozbój i kradzież. Sędzia przyznał, że istnieje obawa matactwa i podejmowania innych czynności, utrudniających tok postępowania, ale nie są one na tyle mocne, by utrzymać areszt.
Mecenas Wojciech Woźniacki - obrońca Mariusza M., który pozostanie w areszcie tymczasowym - wstrzymuje się z oceną decyzji sądu do chwili poznania pisemnego uzasadnienia. Jego zdaniem według sądu, można prowadzić dwa równoległe postępowania dotyczące tego samego zdarzenia, a nowy świadek koronny delegalizuje to, co mówił wcześniejszy.
Prokurator Jarosław Szubert powiedział, że tej decyzji nie należy rozpatrywać w kategorii porażki. Dodał, że przed śledczymi jest jeszcze dużo pracy.
Uchylenia aresztu domagali się obrońcy czterech spośród w sumie pięciu podejrzanych w sprawie zabójstwa generała Marka Papały. Zażalenia nie złożył obrońca Igora M. pseudonim Patyk, także podejrzanego o zabójstwo generała.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz