Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Londyn-Fryderyk Chopin-holowanie

0
Podziel się:

Uszkodzony żaglowiec "Fryderyk Chopin" z młodzieżową załogą zbliża się do wybrzeży Anglii. Akcja przebiega sprawnie, choć powoli. Bryg jest holowany przez brytyjski trawler rybacki, gdyż przejęcie tej roli przez holownik okazało się zbyt ryzykowne.

Pozbawiony masztów żaglowiec jest spodziewany w porcie Falmouth na południowo - zachodnim krańcu Anglii około 18 czasu polskiego. "Fryderyk Chopin" i holujący go kuter nadal zmagają się z trudnymi warunkami pogodowymi, ale już nie ze sztormem, jak w piątek, kiedy "Chopin" stracił oba maszty.
Jak powiedział przedstawiciel służby meteorologicznej radiu BBC Kornwalia: "Morze jest nadal wzburzone, przez minioną dobę mieliśmy bardzo wysokie i długie fale, ale teraz wiatr dość wyraźnie osłabł, więc może będzie łatwiej holować statek, bo poprzednio pogoda bardzo spowalniała holowanie, w deszczu, przy mocnym wietrze i wysokiej fali." Gospodarz porannej audycji Radia BBC Kornwalia również zwracał uwagę na utrudnienia w holowaniu żaglowca. "Zdjęcia statku pokazują, że ciągnie za sobą ogromną masę olinowania wraz z masztami, a to naturalnie spowalnia cały proces holowania".
Na resztę dnia jest prognozowany słabnący, północny wiatr, północny. W ostatniej fazie rejsu ku Falmouth "Fryderyk Chopin" będzie więc od północy osłonięty przez ląd.

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)