Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Londyn-wizyta Benedykta XVI - ofiary księży

0
Podziel się

Oficjalny komunikat watykański rzucił więcej światła na dzisiejsze spotkanie papieża Benedykta XVI z pięcioma ofiarami przestępstw seksualnych kleru wobec dzieci. Do spotkania doszło w rezydencji nuncjusza papieskiego w Wimbledonie, a w Westminsterze.

bEhFoDKJ

Komunikat watykański mówi, że papież modlił się z nimi i zapewnił, że "Kościół Katolicki wprowadza nadal skuteczne kroki, które mają chronić na przyszłość młodzież oraz że czyni, co w jego mocy, aby badać doniesienia o domniemanych przestępstwach, współpracując z władzami świeckimi i doprowadzić księży i osoby duchowne oskarżone o te poważne przestępstwa przed wymiar sprawiedliwości".
Benedykt XVI spędził z nimi 30 do 40 minut, czyli więcej czasu, niż przeznaczył na rozmowę z premierem Cameronem. Komunikat watykański potwierdza korespondenta BBC do spraw religijnych, Roberta Pigotta, który uważa, że dzisiejsze słowa homilii papieskiej stanowiły rzeczywiście przeprosiny ofiar w imieniu Kościoła, mimo że do pewnego stopnia przybrane "językiem kościelnym".

bEhFoDLm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)