Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Londyn-zamieszki-Blackberry

0
Podziel się:

Londyńska policja stara się uzyskać informacje o organizatorach trzydniowych zamieszek poprzez ich system komunikacji. Jak się okazuje, w tej roli używano zwłaszcza serwisu wiadomości tekstowych Messenger sieci komórkowej BlackBerry.

"Telefony komórkowe stały się bronią w rozsyłaniu wiadomości o kolejnym celu zamieszek. W szczególności sieć Blackberry Messenger nabrała rangi prasy Gutenberga chuligańskich gangów"- powiedział BBC informatyk, Mike Butcher, były doradca burmistrza Londynu od spraw komunikacji elektronicznej.
Brytyjska policja zwróciła się już do tej sieci, by udostępniła jej rejestr rozsyłanych w ostatnich dniach wiadomości. Utrudnia to jednak prawo o tajemnicy komunikacji prywatnej. Policji wolno uzyskać tylko dane osób, którym przedstawiono już formalne zarzuty.
Jak powiedział Mike Butcher, w szczycie rozruchów informatycy zatrudnieni w telefonii komórkowej przebąkiwali wręcz o prewencyjnym zamknięciu sieci. Tymczasem, jak donosi dziesiejszy "Daily Telegraph", Blackberry otrzymał już pogróżki od grupy hakerów, że to oni zaatakują jego serwis, jeśli podejmie współpracę z policją.

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)