Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Londyn - Przeprosiny w Watykanie

0
Podziel się

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych przeprosiło Watykan za obraźliwe memorandum, w którym grono jego młodszych pracowników robiło sobie żarty z papieża Benedykta XVI. Przeprosiny doręczył ambasador brytyjski przy Stolicy Apostolskiej.

bEgdNGmZ

Burzę wywołał dokument podsumowujący sesję poświęconą wrześniowej wizycia papieża w Wielkiej Brytanii. Grono urzędników ministerstwa miało wysunąć jak najwięcej pomysłów na uatrakcyjnienie tej wizyty, ale najwyraźniej wpadło we frywolny nastrój i zaczęło się licytować coraz mniej stosownymi żartami - papież powinien publicznie wyrzucić paru biskupów, dokonać otwarcia kliniki aborcyjnej, przeprosić za hiszpańską armadę, zaśpiewać w duecie z królową na cele dobroczynne.

Uczestnicy sesji tak się dobrze bawili, że podzielili się tymi pomysłami z innymi departamentami rządowymi w rozesłanym memorandum. Rzecz się naturalnie natychmiast wydała i wśród brytyjskich katolików zawrzało. Wybryk potępił dziś między innymi w wywiadzie radiowym biskup Nottingham Malcolm McMahon, który próbował jednak rozładować sytuację mówiąc: "My w Kościele Katolickim przywykliśmy wybaczać ludziom błędy, to jest część naszej kultury".

Brytyjski minister spraw zagranicznych David Miliband oświadczył, że jest porażony głupotą tego dokumentu.

bEgdNGnC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)