Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Londyn a wojna cybernetyczna

0
Podziel się
bEpWQuZN

Londyn-armia-cyberatak

Brytyjska armia utworzy nową jednostkę do obrony bezpieczeństwa kraju przed atakiem cybernetycznym. Już w przyszłym miesiącu rozpocznie się rekrutacja - zapowiedział szef brytyjskiego resortu obrony Philip Hammond.
"W zeszłym roku nasza obrona cybernetyczna zablokowała około czterystu tysięcy zaawansowanych prób przedostania się do rządowej sieci internetowej" - powiedział minister Philip Hammond w Manchesterze, na dorocznej konferencji Partii Konserwatywnej. A w wywiadzie dla gazety niedzielnej "Mail on Sunday" wyjaśnił, że uderzenia cybernetyczne są w stanie sparaliżować obronę przeciwnika - komunikację, broń nuklearną, nawigację w powietrzu i na morzu.
Minister Hammond powiedział: "Ludzie uważają, że wojsko działa na ziemi, morzu i w powietrzu. Już dość dawno dodaliśmy do tego czwarty wymiar - kosmos, a teraz doszedł piąty - przestrzeń cybernetyczna." Brytyjski minister nie wykluczył, że jego kraj może sam również stosować broń cybernetyczną ofensywnie. Dodał jednak, że Londyn traktuje tę opcję jako czynnik odstraszania potencjalnych przeciwników.
Rekrutacja do wojsk cybernetycznych obejmie informatyków, przede wszystkim wśród wojskowych i rezerwistów, ale również wśród cywilów.

IAR

bEpWQvaq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)