Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Londyńska Barka apeluje o pomoc

0
Podziel się
bErtidkl

Wlk. Brytania - Barka - pomoc

Londyńska Barka - organizacja pomagającą bezdomnym w Wielkiej Brytanii - apeluje o pomoc. Prowadzi ona ratującą życie polską infolinię, której grozi zamknięcie. Brakuje pieniędzy, a linia ratuje ludziom życie.
Głównym zadaniem organizacji jest pomaganie emigrantom, którzy śpią na brytyjskich ulicach. Barka zapewnia pomoc doraźną, ale organizuje też powroty nad Wisłę. Pracująca w Barce Agnieszka Bączkiewicz mówi, że działająca od początku zeszłego roku infolinia pomagała w przeszłości ratować ludzkie życie. I dodaje, że w ostatnich tygodniach odbiera coraz więcej telefonów z prośbą o pomoc. Powód? Zbliżająca się zima. Niestety, już niedługo linia może zamilknąć. Organizacja nie ma już na nią pieniędzy, a fundusze coraz trudniej jest pozyskiwać, bo - jak tłumaczy Bączkiewicz - na Wyspach trwa kryzysowe zaciskanie pasa.
Barka próbuje zbierać pieniądze wśród Polaków mieszkających na Wyspach. Organizacja uruchomiła specjalny numer, pod który wysyłać można SMS-y. Ale Bączkiewicz przyznaje, że to nie wystarczy. - Chcielibyśmy się zwrócić zwrócić do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorstw w Polsce. Być może znajdzie ktoś kto zechce wesprzeć naszą organizację i uratujemy infolinię, przez co zapobiegniemy ludzkim dramatom - powiedziała Polskiemu Radiu Agnieszka Bączkiewicz. Barka ocenia, że roczny koszt to około trzydziestu tysięcy funtów

IAR

bErtidkO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)