Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zmiany
25.03.2006 14:24

LPR o zmianach w KRRiTV

Liga Polskich Rodzin złoży w Sejmie nowelizację do ustawy o KRRiT. Przewiduje ona, między innymi, zwiększenie liczby członków z 5 do 10. Pięciu z nich powoływałby Sejm.

Podziel się
Dodaj komentarz

Projekt jest odpowiedzią Ligi na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował niektóre zapisy ustawy medialnej. Oprócz zwiększenia liczby członków, LPR chce także, by przewodniczący KRRiT był wybierany przez Radę, a nie przez prezydenta. Liga proponuje także, by decyzje w KRRiT były podejmowane bezwzględną większością głosów, a nie 2/3 jak dotychczas.

Projekt ma wpłynąć do Sejmu w najbliższy wtorek lub środę.

Obecnie w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji zasiada 5 członków. Dwóch wyznacza Prezydent, dwóch Sejm i jednego Senat.

W ubiegły czwartek Trybunał Konstytucyjny wydał orzecznie, w którym zakwestionował kilka zapisów ustawy medialnej, która została zmieniona w grudniu ubiegłego roku. Jednym z nich był zapis o odwoływaniu i powoływaniu przewodniczącego Rady przez prezydenta. Jednak mimo takiego orzeczenie, decyzje podjęte przez przewodniczącą Elżbietę Kruk pozostają ważne. Od chwili ogłoszenia wyroku Trybunału w Dzienniku Ustaw nie powinna ona jednak podejmować żadnych decyzji.

Tagi: zmiany, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz