Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lublin: koncert "Dar serca za dar serca" w Polskim Radiu

0
Podziel się

Artyści estradowi związani z Lublinem grają dziś uroczysty koncert "Dar serca za dar serca", który jest podziękowaniem wolontariuszom akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W studiu koncertowym Polskiego Radia Lublin dla wolontariuszy i przyjaciół akcji zaśpiewa Krzysztof Cugowski, wystąpią także: Urszula, Izabela Trojanowska oraz inni popularni wykonawcy. 

bEirHicB

Podczas uroczystości wyróżniający się wolontariusze oraz media, które informowały o akcji, otrzymają honorowe tytuły Przyjaciela Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Są one wręczane - jak podają organizatorzy - za ich dar serca.

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę została zainicjowana w 1993 roku, przez dziennikarkę Polskiego Radia Lublin Ewę Dados.

Jak podkreśla Ewa Dados - celem Akcji PDPZ jest zebranie darów gwiazdkowych dla dzieci w trudniej sytuacji materialnej. Dziennikarka dodaje, że osoby, które zaangażowały się w akcje miały okazje doświadczyć wdzięczności ze strony potrzebujących dzieci i całych rodzin, które żyją w bardzo trudnych warunkach materialnych. Pomysłodawczyni akcji mówi, że przedsięwzięcie ma tak duży zasięg, bo każdy dzieli się tym co ma: radio i telewizja udostępniają "antenę", prasa swoje strony, duże firmy ofiarowują swoje wyroby - cukier, mąkę, owoce, cukierki, zabawki, ubrania. Artyści przekazują swoje kompozycje, teksty, piosenki, a ludzie swój czas - i dary, które są przekazywane potrzebującym dzieciom i rodzinom.

bEirHicD

W kolejnych latach akcja PDPZ objęła swoim zasięgiem cały region południowo-wschodniej Polski. Główny Sztab, ogólnopolskiej już akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" od początku mieści się w Radiu Lublin SA. Zbiórki zaś odbywają się w wielu miastach i małych wioskach; wszędzie tam, gdzie na pomoc czekają dzieci, i gdzie są ludzie którzy chcą im pomóc. Zebrane dary wydawane są w ośrodkach pomocy społecznej - zawsze przed świętami Bożego Narodzenia. W 2008 roku w Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę zebrano ponad 323 tony darów rzeczowych. Współorganizatorzy Akcji obdarowali nimi ponad 22 tysiące rodzin, 133 Domy Dziecka, schroniska i świetlice środowiskowe.

bEirHide
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)