Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łukaszenka: jednym z priorytetów jest rozwijanie współpracy z UE

0
Podziel się

Aleksander Łukaszenka jest zadowolony ze swojej wizyty w Rzymie i Watykanie - poinformowały służby prasowe białoruskiego prezydenta. W oficjalnym komunikacie napisano między innymi, że prezydent ma nadzieję na dalszy rozwój dobrosąsiedzkich stosunków Białorusi z Unią Europejską.  

bEgiAXkl

W poniedziałek i wtorek Aleksander Łukaszenka przebywał we Włoszech. To była pierwsza od blisko 14 lat wizyta Łukaszenki w Europie Zachodniej.

Zdaniem Aleksandra Łukaszenki, rozwijanie współpracy Mińska z Brukselą jest jednym z priorytetów polityki zagranicznej białoruskich władz. Łukaszenka podkreślił, że Białoruś ma dwóch strategicznych partnerów: Rosję i Unię Europejską. Białoruski prezydent ma nadzieję na szybkie uregulowanie kwestii wizowych między Białorusią a Unią. Mińsk chce, aby została uproszczona procedura wizowa i obniżony koszt otrzymania wizy do strefy Schengen.

W komunikacie służb prasowych administracji prezydenta nie poinformowano, czy Aleksander Łukaszenka poleci 7 maja do Pragi na unijny szczyt inaugurujący Partnerstwo Wschodnie. Także białoruskie MSZ milczy na ten temat.

bEgiAXkO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)