Notowania

usa
30.06.2009 14:46

Łukaszenka: możliwa jest normalizacja stosunków z USA

Aleksander Łukaszenka uznał za możliwą normalizację stosunków Mińska z Waszyngtonem. Prezydent Białorusi Aleksander przekonywał o tym amerykańskich kongresmenów, którzy odwiedzili Białoruś. To pierwsza taka wizyta od wielu lat. W ubiegłym roku stosunki białorusko - amerykańskie popsuły się na tyle, że oba kraje odwołały swoich ambasadorów i ograniczyły do minimum liczbę urzędujących w Mińsku i Waszyngtonie dyplomatów.   

Podziel się
Dodaj komentarz

Witając delegację amerykańskiego kongresu, Aleksander Łukaszenka wyraził nadzieję na odbudowę stosunków dyplomatycznych między oboma krajami i zniesienie sankcji nałożonych przez Biały Dom na białoruskie firmy i urzędników.

"Mam nadzieję, że prędzej czy później Stany Zjednoczone zrozumieją bezzasadność prowadzenia dialogu z nami językiem sankcji i z pozycji siły" - powiedział Łukaszenka.

Waszyngton domaga się od Białorusi zaprzestania łamania praw człowieka i tłumienia swobód obywatelskich. Amerykańscy kongresmeni, którzy przebywają w Mińsku, zamierzają dziś spotkać się z przywódcami białoruskiej opozycji.

Tagi: usa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz