Notowania

kryzys na świecie
26.02.2009 09:32

Łukaszenka ogłasza narodową wyprzedaż

Prezydent Białorusi ma kontrowersyjny pomysł na zahamowanie wzrostu cen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Według białoruskich mediów prezydent i rząd zamierzają zapobiec gwałtownemu wzrostowi cen. Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ceny towarów i usług wzrosły na Białorusi średnio o 30 procent.

Premier Siergiej Sidorskij polecił operatorom telefonicznym obniżyć ceny usług. Zapowiedział, że jeśli ustna prośba nie poskutkuje, zostaną wprowadzone ceny regulowane przez państwo. W magazynach zalegają towary rodzimej produkcji, nie ma na nie zbytu zagranicą, a na wewnętrznym rynku ceny są zbyt wysokie. Zdaniem urzędników sytuację rozwiąże masowa wyprzedaż po obniżonych cenach. Jeśli w zbycie białoruskich towarów przeszkadza import, to władze wprowadzą cła zaporowe na towary sprowadzane z zagranicy.

Według Komsomolskiej Prawdy, prezydent Łukaszenka osobiście znalazł rozwiązanie dla poprawy sytuacji na rynku nieruchomości. Jeśli do końca pierwszego kwartału firmy budowlane nie sprzedadzą już wybudowanych mieszkań, to zostaną one im odebrane i przekazane obywatelom oczekującym w kolejce na mieszkanie komunalne.

Wcześniej rząd zapowiedział przyspieszenie prywatyzacji, żeby zdobyć dodatkowe pieniądze dla budżetu.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: kryzys na świecie, białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz