Notowania

białoruś
19.03.2009 10:03

Łukaszenka w Moskwie. Poprosi o pieniądze

Eksperci nie wierzą w oficjalny program spotkania prezydentów Rosji i Białorusi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Według białoruskich ekspertów dzisiejsza wizyta prezydenta Aleksandra Łukaszenki w Moskwie ma podstawowy cel - uzyskanie kolejnych pożyczek od prezydenta Dimitrija Miedwiediewa.

Z oficjalnego komunikatów wynika natomiast, że prezydenci Białorusi i Rosji będą ustalać warunki współpracy w takich sferach jak: energetyka, finanse, obronność i kultura. Opinie niezależnych ekspertów opublikował białoruski portal TuT.by

Zdaniem Witalija Silickowo z instytutu analiz w Wilnie - sytuacja na Białorusi jest krytyczna i jedyne co interesuje Łukaszenkę to skąd wziąć pieniądze. Walerij Korbalewicz z centrum _ Strategia _ uważa, że Moskwie zależy, aby Mińsk nie przystąpił do unijnego projektu Partnerstwa Wschodniego i dlatego w zamian za pożyczki Kreml będzie oczekiwał nieszczerej polityki Białorusi wobec Unii Europejskiej.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Bruksela ponownie zawiesza sankcje dla Mińska ]( http://news.money.pl/artykul/bruksela;ponownie;zawiesza;sankcje;dla;minska,8,0,435208.html )
* [ Łukaszenka ogłasza narodową wyprzedaż ]( http://news.money.pl/artykul/lukaszenka;oglasza;narodowa;wyprzedaz,32,0,430368.html )

Niezależny ekspert Roman Jakowlewskij jest przekonany, że nieoczekiwana wizyta Łukaszenki u Miedwiediewa nie jest wcale taką nieoczekiwaną. Zdaniem eksperta Łukaszenka został już kilka tygodni temu wezwany do Moskwy, aby rozstrzygnąć kluczowe kwestie związane z funkcjonowanie Związku Białorusi i Rosji. Zdaniem Jakowlewskiego chodzi o uznanie niepodległości Abchazji i Osetii Południowej oraz trzymanie Unii Europejskiej w niepewności i na dystans.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: białoruś, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz