Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lwów oczami Ukraińców

0
Podziel się

Lwów kojarzy się Ukraińcom przede wszystkim z zabytkami, patriotyzmem i przywiązaniem do tradycji. Prawie połowa chciałaby w najbliższym czasie odwiedzić to miasto.

bEhVZMMR

Lwów przekonuje do siebie większość tych, którzy już tam byli chciałaby jeszcze raz tam pojechać. Osoby mające mniej niż 40 lat podkreślają, że Lwów to miasto, gdzie można się dobrze bawić, są tam miłe restauracje i kawiarnie. 15 procent badanych przez kijowską agencję Rating twierdzi, że Lwów to kulturalna stolica Ukrainy. Trochę mniej przekonuje, że jest to zadbane, europejskie miasto, w którym można się napić dobrego piwa. Dla 12 procent Ukraińców Lwów nosi bardziej polski niż ukraiński charakter.

Mieszkańcy Lwowa znani są ze swojego patriotycznego nastawienia. 13 procent respondentów boi się posługiwać w tym mieście językiem rosyjskim. 7 procent określa ich wprowadzonym jeszcze za czasów ZSRR pogardliwym określeniem "banderowcy".

Najmniej o Lwowie wiedzą mieszkańcy zagłębia donieckiego. Co piąty z nich nie umiał przyznać miastu jakiejkolwiek cechy.

bEhVZMNu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)