Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łyżwiarstwo figurowe - Evan Lysacek nie wystartuje w Soczi

0
Podziel się:

łyżwiarstwo figurowe - Evan Lysacek - Soczi

Broniący tytułu mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie figurowym Evan Lysacek nie weźmie udziału w przyszłorocznych igrzyskach w Soczi.
Przyczyną zapowiedzianej już teraz nieobecności 28-letniego amerykańskiego łyżwiarza jest przeciągająca się rehabilitacja po odniesionej w sierpniu poważnej kontuzji biodra.
"Nie ma słów, którymi mógłbym opisać swoje rozczarowanie tym, że nie będę mógł wystartować w igrzyskach. Najpiękniejsze momenty mojej kariery to dwukrotny start olimpijski w amerykańskich barwach narodowych. To przykre, że nie będzie kolejnego." - powiedział Evan Lysacek, jego słowa cytuje ofjalna strona internetowa amerykańskiej federacji łyżwiarskiej.
Amerykański łyżwiarz ostatnim czasie przeszedł kilka poważnych urazów, lekarze ostrzegli go, że nie powinien podejmować normalnych treningów, wiązałoby się to z ryzykiem trwałej utraty zdrowia.
Z powodu kolejnych urazów - jakich doznawał po triumfie w zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver (2010 rok) - Lysacek nie wziął udziału w żadnych oficjalnych zawodach.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / mw

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)