Łyżwiarstwo szybkie - Kramer i Sablikova mistrzami wielobojów

0

Holender Sven Kramer i Czeszka Martina Sablikova zdobyli tytuły mistrzów świata w łyżwiarskich wielobojach. Z polskich zawodników na torze w holenderskim Heerenveen najlepiej spisał się Konrad Niedźwiedzki, który zajął 10. miejsce.

W rywalizacji mężczyzn Kramer pokonał Amerykanina Jonathana Kucka oraz Norwega Havarda Boekko. Holender wygrał dwie z czterech konkurencji - 5000 oraz 10 000 metrów. W sprincie na 500 metrów bezkonkurencyjny okazał się Konrad Niedźwiedzki, który jednak w wyścigach na dłuższych dystansach zajmował odpowienio 11. (na 5000 m), 9. (na 1500 m) i 11. miejsce (na 10 000 m). Drugi z polskich zawodników, Zbigniew Bródka, ukończył zawody na 15. miejscu.

Wśród kobiet Martina Sablikova wyprzedziła Kanadyjkę Kristinę Groves oraz Holenderkę Ireen Wust. Czeszka wygrała wyścig na 5000 metrów, a na 1500 oraz 3000 metrów zajęła trzecie miejsce. Katarzyna Bachleda - Curuś zajęła 19. miejsce.