Notowania

wiadomości
02.08.2012 14:39

MAC - regulacje dotyczące internetu - konsultacje

Rząd wyciągnął nauczkę po bolesnej lekcji z ACTA. Po pojawieniu się nowych propozycji regulacji rynku telekomunikacyjnego i internetu minister administracji i cyfryzacji natychmiast kieruje sprawę do szerokich konsultacji społecznych. Chodzi o zmiany proponowane przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacji, które mają uregulować kwestie telekomunikacyjne. Ze strony kilku państw pojawiła się jednak pokusa wprowadzenia regulacji dotyczących także internetu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni widać wyciągnął naukę ze sprawy ACTA, bo publikuje proponowane przez związek zmiany do szerokich konsultacji. Dokument jest dostępny na stronach ministerstwa choć tylko w wersji anglojęzycznej.
Minister Michał Boni podkreślił, że Polska rozumie konieczność uaktualnienia regulacji dotyczących rynku telekomunikacyjnego. Jednocześnie dał także do zrozumienia, że będziemy sprzeciwiać się regulacjom nakładanym na internet. Dodał, że nasz kraj jest za tym, aby regulacje ujęte w nowych przepisach miały charakter ogólny i elastyczny tak aby każde państwo mogło realizować swoją politykę w tym zakresie bez narzucania odgórnych rozwiązań. - To co wzbudza największe kontrowersje między różnymi krajami to jest właśnie kwestia objęcie regulacjami spraw internetowych. Nie wydaje nam się, aby to było w ogóle potrzebne - mówił minister Michał Boni. Strony zainteresowane zgłaszaniem uwag do zmian proponowanych przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacji mogą wysyłać je do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji do końca sierpnia.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz