Notowania

wiadomości
13.06.2013 12:48

MAC: Woda w rzekach opada

Podziel się
Dodaj komentarz

Mija zagrożenie powodziowe w Polsce. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji informuje, że we wszystkich województwach opada poziom wód w rzekach.
W ciągu ostatniej doby w kraju nie odnotowano intensywnych opadów deszczu. Zbiorniki retencyjne mają rezerwy i są przygotowane na ewentualne dalsze przejęcie wód opadowych. Służby nie przewidują zrzutów wody, powodujących znaczny wzrost poziomu rzek.
W gminach, w których doszło w ostatnich dniach do podtopień, są szacowane straty. Trwają prace porządkowe i zabezpieczające. Straż pożarna w dalszym ciągu prowadzi akcję wypompowywania wody z zalanych posesji, piwnic i gospodarstw.
Zespoły zarządzania kryzysowego wojewodów na obszarach, na których doszło do podtopień, pozostają w stanie gotowości. Miejskie i gminne ośrodki pomocy społecznej zbierają wnioski od osób poszkodowanych.
Wczoraj strażacy interweniowali prawie 2 tysiące razy w związku z usuwaniem skutków podtopień i silnych opadów deszczu. Najwięcej interwencji zanotowano w województwach śląskim i małopolskim.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz