Notowania

wiadomości
06.05.2011 18:14

Macierewicz - premier - pytania

Antoni Macierewicz domaga się od premiera odpowiedzi na pytania, zadane przez posłów Prawa i Sprawiedliwości w styczniu podczas debaty o katastrofie smoleńskiej. Premier obiecał, że na część pytań odpowie na piśmie w ciągu dwóch tygodni.

Podziel się
Dodaj komentarz

Macierewicz, szef parlamentarnego zespołu smoleńskiego zwrócił uwagę, że odpowiedź jest opóźniona już o trzy miesiące. Zdaniem posła PiS premier powinien pamiętać, że posłowie działają jako reprezentanci obywateli i mają prawo do uzyskania odpowiedzi.
Posłanka PiS Beata Kempa pytała premiera podczas debaty, czy będzie w stanie przeprosić wdowę po generale Andrzeju Błasiku, a posłanka Maria Zuba chciała wiedzieć, dlaczego nikt nie poniósł odpowiedzialności za katastrofę.
Antoni Macierewicz powtórzył niektóre pytania i opatrzył je komentarzem. Podkreślił, że mija 13 miesięcy od katastrofy, a minister obrony Bogdan Klich jest w świetnym zdrowiu i humorze, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski nadal powtarza nieprawdy, a szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski nadal nie przeprosił. Zdaniem posła PiS, nikt z ludzi bezpośrednio odpowiedzialnych za dramat z 10 kwietnia ubiegłego roku nie poniósł dotąd żadnej odpowiedzialności.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz