Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Madryt: Demonstracja przeciwko reżimowi na Kubie

0
Podziel się:

W Madrycie odbyła się demonstracja przeciwko komunistycznemu reżimowi na Kubie pod hasłem "Kuba - 50 lat zniewolenia". Mimo śniegu, który przez cały dzień padał w stolicy Hiszpanii, w wiecu na centralnym placu miasta, Puerta del Sol, wzięło udział około dwóch tysięcy osób. W tym roku mija 50. rocznica kubańskiej rewolucji.

W manifestacji wzięli udział członkowie prawicowych ugrupowań, wśród nich były minister spraw wewnętrznych Jaime Mayor Oreja, przedstawiciele organizacji pokojowych oraz setki Kubańczyków. Zoe Valdes, kubańska pisarka na uchodźstwie, zaapelowała do władz w Hawanie o otwarcie więzień, przywrócenie praw człowieka i demokratyzację życia politycznego. Wezwała przywódców wszystkich państw do wsparcia dla opozycji na Kubie.

Uczestnicy wiecu skrytykowali lewicowe ugrupowania i hiszpańskie związki zawodowe za popieranie dyktatorskiej władzy, której rezultatem jest skrajna bieda mieszkańców Kuby. Wczoraj w Madrycie kubańscy komuniści manifestowali poparcie dla rządów prezydenta Raula Castro.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)