0

Medalowy dorobek Polski na olimpiadzie powiększył się o dwa krążki.

(PAP/Jacek Kostrzewski)

aktualizacja: 11:20

ac">fot: PAP/Jacek Kostrzewski[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/maja;wloszczowska;na;podium;w;pekinie,galeria,1374,0.html)Kolarka górska Maja Włoszczowska oraz kajakarska dwójka Aneta Konieczna i Beata Mikołajczyk zdobyły srebrny medal olimpijski.

Nasza zawodniczka w konkurencji kolarstwa górskiego przyjechała na metę za Niemką Sabine Spitz ze stratą 41 sekund. Brązowy medal zdobyła Rosjanka Irina Kalientiewia.

Druga nasza reprezentantka - Aleksandra Dawidowicz zajęła dziesiąte miejsce.

Świetnie popłynęły też nasze kajakarki Aneta Konieczna i Beata Mikołajczyk. Zdobyły srebrny medal w olimpijskiej rywalizacji kajakarskich dwójek na 500 metrów.

Medal Mai Włoszczowskiej i dwójki kajakarek to dziewiąty i dziesiąty krążek na koncie polskiej reprezentacji olimpijskiej w Pekinie. Do tej pory zdobyliśmy trzy złote, sześć srebrnych i jeden brązowy medal.