Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Malezja katastrofa samolotu
Malezja - Chiny - samolot - katastrofa

Wietnamskie media podają, że zaginiony Boeing linii Malaysia Airlines rozbił się w Zatoce Tajlandzkiej. Na razie nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia tych informacji ze strony władz Wietnamu czy też przewoźnika.
Czytaj więcej w Money.pl
Malezja żąda dostępu do miejsca katastrofy
Dostęp do miejsca katastrofy malezyjskiego boeinga jest wciąż utrudniony, a śledczym wciąż grozi tam niebezpieczeństwo
Wściekłość i frustracja w Malezji po zestrzeloniu samolotu
Malezyjczycy wyrażają swój gniew i frustrację w związku z tym, że Rosja nie wykazuje żadnych oznak współpracy w sprawie śledztwa dotyczącego przyczyn katastrofy...
Premier Malezji uda się do Holandii, by rozmawiać o katastrofie boeinga
Premier Malezji Mohamed Najib bin Abdul Razak spotka się tam z szefem rządu Markiem Rutte, by omówić m.in. zapewnienie śledczym dostępu do miejsca katastrofy boeinga na Ukrainie.
Wietnamski dziennik "Tuoi Tre" powołując się na admirała marynarki wojennej Ngo Van Phata podał, że samolot malezyjskich linii spadł do morza w odległości 153 mil morskich na południe od wietnamskiej wyspy Phu Quoc. Rejsowy samolot linii Malaysia Airlines zmierzał z Kuala Lumpur do Pekinu. Na pokładzie było 239 osób 14 narodowości, w tym ponad 150 Chińczyków. Kontakt z maszyną utracono w drugiej godzinie lotu. Piloci nie zameldowali się w wietnamskiej strefie powietrznej.
Udział w akcji ratowniczej zapowiedziały władze Wietnamu, Malezji i Chin. Władze w Pekinie podjęły decyzję o wysłaniu w rejon, gdzie samolot zniknął z radarów, 2 statków.

IAR
IAR