Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.11.2012 13:52

Malopolska planuje finansowac in vitro

Podziel się
Dodaj komentarz

s Małopolska planuje finansować in vitro
Małopolska - in vitro - refundacja

Małopolska chce być pierwszym województwem finansującym in vitro. Chcą tego mający większość głosów w sejmiku województwa radni Platformy Obywatelskiej.
Projekt budzący sprzeciw opozycji ma trafić pod obrady jeszcze w grudniu. Oznacza to, że gdyby został przegłosowany, pary borykające się z problemem bezpłodności już od przyszłego roku mogłyby korzystać ze wsparcia. Pomysłodawca projektu, radny PO, Grzegorz Lipiec mówi, że z projektu mogłoby skorzystać nawet 100 par.
Koalicja PO i PSL-u ma większość w małopolskim sejmiku. Projekt może liczyć również na poparcie lewicy. Mimo tego na sesji należy spodziewać się sporów i protestów. Propozycja jest dopiero w fazie planowania, jednak już wzbudza sprzeciw radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski. Grzegorz Biedroń z PiS-u stwierdził, że "pomysł ideologicznych waśni i kłótni nie jest pomysłem budującym i optymistycznym dla Małopolski."
Według ostatnich badań CBOS 79% ankietowanych Polaków przyznało się, że skorzystałoby z metody in vitro, gdyby nie mogło począć dziecka naturalnie. 12% zdecydowanie odrzuciło taką możliwość.
Z pomysłem wsparcia finansowego dla zapłodnienia metodą in vitro mają również wyjść radni PO z Krakowa. Pierwszym miastem w Polsce, które
podjęło decyzję o finansowaniu in vitro jest Częstochowa.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz