Małysz siódmy na Kulm

0

Słoweniec Robert Kranjec wygrał w austriackim Bad Mitterndorf konkurs w lotach narciarskich na skoczni Kulm. Drugie miejsce zajął Szwajcar Simon Ammann, a trzecie Austriak Martin Koch. Adam Małysz zakończył zawody na siódmym miejscu.
Po pierwszej serii na prowadzeniu był Ammann, który skoczył 195 metrów. Taką samą odległość uzyskał Kranjec, który z nieco gorszymi notami zajmował drugie miejsce. W drugiej serii sytuacja powtórzyła się - obaj skoczyli tak samo - po 200 metrów, ale tym razem to Kranjec dostał od sędziów lepsze noty i wysunął się na pierwsze miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął Austriak Martin Koch, który skoczył 192 i 201, 5 m.
Adam Małysz po pierwszej serii zajmował siódme miejsce po skoku na odległość 187,5 m. W drugiej serii nie zdołał nikogo wyprzedzić mimo, iż skoczył 190,5 m. Polak zakończył zawody na siódmej pozycji.
Do drugiej serii awansowało dwóch innych Polaków. Łukasz Rutkowski zajął 13. miejsce (180,5 i 180 m), a 28. pozycję zajął Krzysztof Miętus (160,5 i 160 m). Po pierwszej serii odpadli Stefan Hula i Marcin Bachleda.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na prowadzeniu niezmiennie jest Simon Ammann, który ma 749 punktów. Drugi jest Austriak Gregor Schlierenzauer (696 pkt), który dzisiaj zajął piąte miejsce. Trzecie miejsce zajmuje Andreas Kofler (561), dzisiaj szósty. Adam Małysz jest na 9. pozycji, mając w dorobku 295 punktów.
Jutro rozegrany zostanie drugi konkurs na skoczni Kulm.