Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
12.04.2008 18:06

Maoiści prowadzą w wyborach w Nepalu

Ugrupowanie to nieoczekiwanie wygrało w 23 spośród 33 okręgów, w których podliczono już głosy. Maoiści prowadzą też w 65 ze 122 okręgów, gdzie wciąż trwa liczenie głosów.

Podziel się
Dodaj komentarz

W swoim pierwszym oświadczeniu po ogłoszeniu cząstkowych wyników wyborów lider nepalskich maoistów Prachandapotwierdził, że jego ugrupowanie wypełni swe zobowiązania wobec wyborców. Maoiści chcą doprowadzić do przekształcenia Nepalu w republikę i usunięcia z życia politycznego króla.

Lider maoistów zapewnił, że nowy Nepal będzie dążył do ułożenia przyjaznych relacji z sąsiadami, a także z całą wspólnotą międzynarodową. Podkreślił jednocześnie, że maoiści liczą na pomoc międzynarodową bez której rozwój Nepalu byłby niemożliwy.

Prachanda jednoznacznie potwierdził, że jego partia opowiada się za pokojowym rozwiązaniem wszelkich problemów współczesnego Nepalu.

Wybory, które odbyły się w czwartek mają wyłonić 601 deputowanych. Ostateczne wyniki głosowania ogłoszone zostaną w przyszłym tygodniu. Nowe zgromadzenie ma stworzyć nową konstytucję i zdecydować o dalszych losach nepalskiej monarchii.

Tagi: wybory, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz