Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marek Edelman protestuje przeciwko antysemickim programom Radia Maryja

0
Podziel się:

Marek Edelman w liście do premiera i marszałka Sejmu protestuje przeciwko ideologii propagowanej w Radiu Maryja. Wzywa do podjęcia konkretnych decyzji, z zamknięciem radiostacji włącznie.

bELjLMPV

Ostatni z żyjących dowódców powstania w getcie warszawskim pisze, że Radio Maryja w swoich programach szerzy ksenofobię, szowinizm i antysemityzm, a niektóre jego audycje "nie odbiegają od hitlerowskiego Sturmera". Edelman skarży się ponadto, że wielokrotne interwencje opinii społecznej w tej sprawie nie dały rezultatu.
W liście Edelman podkreśla, że premier, marszałek Sejmu, ministrowie i niektórzy posłowie występują w Radiu Maryja, co- jego zdaniem - podnosi rangę rozgłośni, czyni ją wiarygodną i sprawia wrażenie, że Państwo solidaryzuje się z linią polityczną Radia Maryja. .
W ubiegłym tygodniu Radio Maryja wyemitowało felieton Stanisława Michalkiewicza, w którym mówił on o roszczeniach organizacji żydowskich do spadku po ofiarach zagłady w Polsce. Rada Etyki Mediów oceniła, że były to "prymitywne wypowiedzi antysemickie".
Wczoraj Stowarzyszenie "Otwarta Rzeczpospolita" złożyło do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na felietonistę Radia Maryja. Szefowa "Otwartej Rzeczpospolitej" zapowiada, że jeszcze w tym tygodniu organizacja złoży do prokuratury w Toruniu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

bELjLMQy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)