Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mario Monti zaskakuje przeciwników

0
Podziel się:

Szef rządu, który nie wykluczył powrotu do władzy po lutowych wyborach, zamieścił na Twitterze zapowiedź wkroczenia na scenę polityczną.

Mario Monti zaskakuje przeciwników
(PAP/EPA)

Ostatnie wypowiedzi ustępującego premiera Włoch Mario Montiego popsuły święta jego politycznym rywalom i przeciwnikom. Szef rządu, który nie wykluczył powrotu do władzy po lutowych wyborach, zamieścił na Twitterze zapowiedź wkroczenia na scenę polityczną.

Telewizja publiczna RAI obiecała swoim odbiorcom, że w czasie Świąt i Nowego Roku nie pojawi się na ekranie żaden polityk. Premier Monti obszedł ten zakaz, korzystając z portalu społecznościowego, w którym jego profil pojawił się w wigilię Bożego Narodzenia tuż przed północą.

- _ Razem ocaliliśmy Włochy przed katastrofą, razem zajmijmy się polityką _ - napisał szef rządu. Zdezorientował tym przywódców centroprawicy i centrolewicy, szykujących się do walki wyborczej. W czwartek Monti ma się spotkać ze swymi potencjalnymi sojusznikami z partii centrowych i postawić kropkę nad i.

Ale już obecnie perspektywa spotkania się z nim w wyborczej kampanii spędza sen z powiek zarówno Silvio Berlusconiemu, jak i Pierluigiemu Bersaniemu - liderowi centrolewicy, który do niedawna jeszcze był pewien wyborczego zwycięstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent rozwiązał parlament, premier milczy Decyzja ta jest następstwem dymisji rządu Mario Montiego. Jest już wstępna data wyborów.
Bez Montiego wpadną w większy kryzys? _ Ustępujący premier Mario Monti jest potrzebny nie tylko Włochom, ale Unii Europejskiej _ - uważa Mikołaj Dowgielewicz, minister ds. europejskich.
Premier Włoch ma już dość, oświadczył... Mario Monti opiera się naciskom, by kandydował w przyszłorocznych wyborach.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)