Notowania

mariusz kamiński
08.10.2009 17:54

Mariusz Kamiński: są osoby, które chcą ze mnie zrobić przestępcę

Zakończyło się przesłuchanie Mariusza Kamińskiego przed komisją do spraw służb specjalnych. Szef CBA powiedział, że było to dobre, merytoryczne spotkanie. Zaznaczył jednak, że są osoby, które chcą z niego zrobić przestępcę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mariusz Kamiński przedstawił posłom informację na temat działań Biura w związku z tzw. aferą hazardową. Podkreślił, że czuje się niewinny i z łatwością udowodni to przed sądem. Przyznał, że nie rozumie postawy premiera Donalda Tuska, który - jego zdaniem - mija się z prawdą nazywając go kłamcą.

Wczoraj Donald Tusk ogłosił, że rozpoczął procedurę zdymisjonowania Mariusza Kamińskiego, szefa CBA. Premier powiedział, że powinna ona zostać zakończona do końca tygodnia.

Szef rządu uważa, że działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego są nieprawidłowe i mają charakter polityczny. Według Donalda Tuska działania Michała Kamińskiego są sprzeczne z zadaniami jego urzędu - stąd taka decyzja w sprawie szefa CBA.

Odwołanie szefa CBA następuje na wniosek premiera po zasięgnięciu opinii prezydenta, kolegium do spraw służb specjalnych oraz sejmowej komisji właściwej do spraw służb specjalnych.

Tagi: mariusz kamiński, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz