Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dorn
17.06.2007 11:23

Marszałek Dorn w Korei Płd.

Marszałek Sejmu Ludwik Dorn rozpoczął wizytę w Korei Południowej. Wraz z delegacją poselską będzie rozmawiał w Seulu z koreańskimi parlamentarzystami o współpracy między oboma krajami.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ludwik Dorn w rozmowie z IAR zwrócił uwagę, że Korea Południowa jest 13 co do wielkości inwestorem zagranicznym w Polsce. Przypomniał inwestycję koncernu LG Philips w Kobierzycach pod Wrocławiem, gdzie produkowane są monitory LCD. Podczas pobytu w Seulu polska delegacja odwiedzi podobną fabrykę. Marszałek Dorn, powołując się na ambasadora Korei Południowej w Polsce podkreślił, że w tym kraju jest bardzo duże zaintereswanie inwestycjami w Polsce " To trzeba pobudzać, wzmagać, bo z tego są konkretne korzyści" - powiedział Ludwik Dorn. Marszałek dodał, że zamierza także rozmawiać o eksporcie polskiej żywności do Korei. Według niego, toczą się bardzo interesujące rozmowy o możliwości eksportu naszego drobiu, jest także zainteresowanie wieprzowiną. Ludwik Dorn zaznaczył, że w Korei obowiązują bardzo rygorystyczne przepisy fitosanitarne i dlatego rynek tego kraju jest zamknięty.
Marszałek Sejmu zwraca także uwagę na to, że Polska może wykorzystać koreańskie doświadczenia z energią atomową. W Korei Południowej jest obecnie 28 elektrowni atomowych, Koreańczycy eksportują też swoje technologie jądrowe.
Ludwik Dorn zamierza także pytać koreańskich rozmówców o doświadczenia w budowaniu stadionów - Korea Południowa wraz z Japonią była gospodarzem mistrzostw świata w piłce nożnej w 2002 roku.

Tagi: dorn, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz