Notowania

marszałek
22.12.2009 07:18

Marszałek przeciw parytetom

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski uważa, że Polki dobrze sobie radzą w polityce i do ich aktywności w życiu publicznym nie są konieczne parytety wyborcze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wczoraj do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy o parytetach podpisany przez 120 tysięcy osób. ęłęóZakłada on, że na listach wyborczych do parlamentu, wśród kandydatów samorządowych czy do Parlamentu Europejskiego kobiety będą stanowić co najmniej 50 procent.

Marszałek Sejmu, który gościł w Sygnałach Dnia w Polskim Radiu, uważa, że w naszym kraju nie ma konieczności otwierania kobietom drogi do kariery politycznej poprzez specjalne ustawy. Zdaniem Bronisława Komorowskiego, Polki odnoszą sukcesy w życiu publicznym bez przepisów o parytetach wyborczych. Marszałek Sejmu zwrócił uwagę, że nasz kraj jest pod tym względem w światowej czołówce. Zaznaczył też, że wiele posłanek jest przeciwnych ustawie o parytetach płci. Bronisław Komorowski zapewnił jednocześnie, że obywatelski projekt trafi pod głosowanie.

Członkinie Kongresu Kobiet, które skierowały projekt do Sejmu liczą na to, że posłowie szybko przegłosują ustawę. Chcą, żeby parytety obowiązywały już podczas wyborów samorządowych w przyszłym roku.

Tagi: marszałek, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz