Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mauzoleum w Wilnie nienaruszone

0
Podziel się
bDadGUHp

Jedynka - Wilno - mauzoleum - ambasador

Mauzoleum Matki i Serca Syna w Wilnie nie zostało uszkodzone. Powiedział o tym Jedynce Ambasador Polski na Litwie, Janusz Skolimowski.
Przedwczoraj na płycie Mauzoleum, w którym znajduje się serce Józefa Piłsudskiego, ktoś ustawił tekturowe pudło z antypolskim napisem. Umieszczono tam też plakat z pogróżkami pod adresem szefa Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, Waldemara Tomaszewskiego.
Ambasador Skolimowski podkreślił, że niedawno odnowione Mauzoleum nie zostało uszkodzone. Dodał, że był to kolejny chuligański incydent w ostatnich kilkunastu miesiącach. Zdaniem ambasadora, nie miał on związku z niedawnymi wyborami na Litwie, w których dobry wynik uzyskała Akcja Wyborcza Polaków. Skolimowski powiedział, że do podobnych aktów chuligaństwa dochodzi na całym świecie. Mauzoleum Matki i Serca Syna cieszy się szacunkiem także wśród Litwinów. Zdaniem ambasadora, trzeba dać czas litewskiej policji na znalezienie sprawców. Janusz Skolimowski powiedział, że władze Wilna zapowiedziały do końca marca uruchomienie monitoringu na cmentarzu na Rossie i w innych miejscach ważnych dla Polaków.

IAR

bDadGUHS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)